چگونه یک آینه هوشمند بسازیم

چگونه یک آینه هوشمند بسازیم

"آینه هوشمند" یک آینه دو طرفه با یک نمایشگر در پشت آن است که معمولا برای نمایش اطلاعات مفید مانند زمان و تاریخ، آب و هوا، تقویم شما و انواع چیزهای دیگر استفاده می شود


"آینه هوشمند" یک آینه دو طرفه با یک نمایشگر در پشت آن است که معمولا برای نمایش اطلاعات مفید مانند زمان و تاریخ، آب و هوا، تقویم شما و انواع چیزهای دیگر استفاده می شود! مردم از آن ها برای هر نوع مقاصدی استفاده می کنند. آنها را خواهید دید که در حمام، در آشپزخانه، به عنوان یک روشویی، در همه جا قرار داده شده اند!

در این آموزش، ما روند ساخت یک آینه هوشمند DIY را ابهام زدایی می کنیم و گام به گام نحوه ساخت آن را با استفاده از موادی که می توانید به صورت آنلاین یا در فروشگاه های محلی خود تهیه کنید، به شما آموزش می دهیم. هدف ما این است که به شما نشان دهیم ساخت یک آینه هوشمند DIY آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست و الهام بخش شما برای امتحان کردن آن است!

 

اصل طراحی ما این است که از یک قاب عکس معمولی استفاده می کنیم و پشت آن را گسترش می دهیم تا فضای بیشتری برای قطعاتی مانند مانیتور و رزبری پای ایجاد کنیم. برای انجام این کار، از تخته سه چهارم اینچی استفاده می کنیم و چند نوار را برش می دهیم.

شما به (4) نوار با عرض 1.75 اینچ و سپس دو نوار دیگر با عرض 1.5 اینچ نیاز دارید. ما یک نمای 1/4 اینچی در اطراف لبه ها گذاشتیم، بنابراین برای قاب 18 اینچ 24 اینچ ما، (2) نوارهای بلند 25.75 اینچ و (2) کوتاهتر 18.25 اینچ هستند.

نکته: اره ندارید؟ افراد خوب در فروشگاه‌های بزرگ مانند هوم دیپو معمولاً اگر فهرستی از اندازه‌گیری‌ها را بیاورید و خوب بپرسید، آنها را برای شما برش می‌دهند. :)

بقیه (2) نوارهای پهن 1.5 اینچی بعداً به طول نهایی بریده می شوند، اما در حال حاضر، برای ایمن بودن باید حداقل 25 اینچ طول داشته باشند.

می‌خواهیم قاب را با استفاده از سوراخ‌های جیبی مونتاژ کنیم، بنابراین جک سوراخ جیبی خود را برای برش 3/4 اینچی تنظیم می‌کنیم و سپس دو سوراخ در انتهای دو طرف کوتاه‌تر ایجاد می‌کنیم.

 

مرحله 2: قاب پشتی را رنگ و مونتاژ کنید

 

پس از چند آزمایش با انواع مختلف رنگ، متوجه شدیم که رنگ ساده اکریلیک مشکی روی تخته سه لا توس شبیه ترین رنگ را به قاب مشکی به ما می دهد، بنابراین همه قطعات خود را با آن رنگ کردیم تا مطابقت داشته باشند.

پس از خشک شدن، سوراخ های جیب عمودی را روی هر یک از قطعات اضافه کردیم که برای اتصال آن به پشت قاب عکس استفاده می شود. توجه: شما می توانید این کار را قبل از نقاشی انجام دهید، ما فقط فراموش کرده ایم! :)

ما سوراخ ها را از هر انتها به اندازه 3 اینچ قرار دادیم. مهم است که از دقیق بودن عمق سوراخ های جیب اطمینان حاصل کنید. این سوراخ ها از پشت وارد می شوند، بنابراین اگر خیلی عمیق باشند، پیچ ها از جلوی قاب عکس فرو می روند. !

در مرحله بعد، با استفاده از پیچ های جیبی، قاب را به هم مونتاژ کردیم، مطمئن شویم که هر گوشه در حین حرکت مربع است، بنابراین پس از اتمام کار، یک قاب کاملاً مربعی داشته باشیم.

مرحله 3: وصل کردن قاب به The...Frame

 

قاب عکس را طوری چرخاندیم که رو به پایین باشد و سپس قاب پشتی را روی آن قرار دادیم. ما از مقداری چسب فوق العاده در پشت تخته سه لا استفاده کردیم تا در زمانی که پیچ های جیبی را وصل می کنیم، ثابت بماند.

مهم است که مطمئن شوید موقعیت قاب پشتی کاملاً در مرکز پشت قاب عکس قرار دارد.

اگر گیره دارید، در اینجا واقعاً به کار می‌آیند تا مطمئن شوید هنگام اتصال پیچ‌های جیبی، چسبندگی خوبی دارید. ما دو پیچ را به هر طرف وصل می کنیم تا محکم شود.

مرحله 4: قرار دادن آینه دو طرفه

آینه های هوشمند با استفاده از "آینه دو طرفه" (که آینه یک طرفه نیز نامیده می شود، که بسیار گیج کننده است!) کار می کنند. نکته قابل توجه در مورد آینه دو طرفه این است که یک طرف اجازه عبور نور را می دهد و طرف دیگر منعکس کننده است. این به شما امکان می دهد چیزی مانند نمایشگر یا مانیتور را در پشت قرار دهید و نور را به آن بتابانید.

آینه ای که ما از آن استفاده می کنیم ضخامت 1/4 اینچ دارد و شیشه ای با کیفیت بسیار بالا است، بنابراین نور زیادی از آن عبور می کنیم و در عین حال بازتاب شفافی دارد. با این حال، این نوع آینه ها بسیار گران هستند.

برای نصب آینه ابتدا پلاستیک شفاف و پشت مقوایی قاب عکس را جدا کردیم. اما، ما مقوا را از آنجایی که قرار است از آن استفاده کنیم، ذخیره کردیم! سپس همه زبانه های فلزی کوچک را تا می کنیم تا جا برای آینه باز شود.

بعد، آینه را به آرامی در قاب قرار می دهیم، سمت روشن رو به جلو (سمت تاریک به عقب). کاملاً مناسب است، اما واضح است که ملایم بودن مهم است تا آن را خراش ندهیم. وقتی داخل شد، همه زبانه های فلزی را با احتیاط خم می کنیم تا آینه را در جای خود نگه داریم.

 

مرحله 5: جدا کردن مانیتور کامپیوتر

 

قبل از شروع، ما مانیتور را روشن می کنیم و روشنایی را به حداکثر می رسانیم. در مرحله بعد، پایه پایین را برمی داریم، سپس آن را روی چیزی نرم می گذاریم تا خراشیده نشود.

دو پیچ کوچک نزدیک درگاه های پاور/HDMI وجود دارد که ابتدا بیرون می آیند، اما ما آنها را ذخیره می کنیم زیرا بعداً از آنها استفاده خواهیم کرد!

در مرحله بعد، ما از یک پیچ گوشتی سر صاف کوچک برای باز کردن تمام زبانه‌های اطراف بیرون و برداشتن پنل پشتی استفاده کردیم. این یک خط از پیچ‌های کوچک را در اطراف لبه پشتی نشان می‌دهد که سپس آن‌ها را بیرون آوردیم. با بیرون آمدن آن پیچ‌ها، می‌توانیم قاب جلویی را با دقت جدا کنیم.

مجموعه کوچکی از دکمه ها در پایین وجود دارد که مانیتور را روشن/خاموش/و غیره می کند. بنابراین ما آنها را با دقت بیرون می آوریم تا آسیب نبینند.

در نهایت، آن تکه مقوا را از روی قاب عکس برمی داریم و می گذاریم، ابتدا هر زبانه فلزی را که دارد جدا می کنیم. سپس با استفاده از یک خط کش، مانیتور را به صورت رو به پایین روی برد دقیقا در مرکز قرار می دهیم. اطراف آن را با مداد ترسیم می کنیم و سپس با استفاده از یک چاقوی تیز مستطیل را برش می دهیم و تا جایی که می توانیم مراقب باشیم تا به خط فوق العاده نزدیک شویم و هیچ شکافی باقی نماند.

 

مرحله 7: چسباندن نوارهای پشتی برای ایمن کردن مانیتور

 

آن دو نوار دیگر از تخته سه لا را که در ابتدا برش دادیم، به خاطر دارید؟ اکنون آن‌ها را به پشت قاب وصل می‌کنیم تا همه چیز را محکم در جای خود نگه داریم.

ابتدا باید آنها را به اندازه دقیق برش دهیم تا در قاب پشتی قرار گیرند. از نظر فنی می‌توانید در ابتدا این کار را انجام دهید، اما برای تناسب کامل، بهتر است منتظر بمانید تا قاب شما مونتاژ شود و سپس آن‌ها را علامت‌گذاری کرده و به اندازه‌ی دقیقی که باید برش دهید.

وقتی آنها را برش دادیم، انتهای هر کدام را یک سوراخ سوراخ می کنیم.

اولین مورد در پایین مانیتور قرار می گیرد تا وزن آن را تحمل کند و تا جایی که می تواند محکم به داخل فشار داده شود و در جای خود پیچ ​​شود. دومی در حدود سه چهارم راه در پشت مانیتور قرار می گیرد تا آن را محکم در برابر آینه نگه دارد.

پهنای هر یک از اینها 1/4 اینچ کمتر از قاب بیرونی است تا طناب هایی که در پشت از روی آنها عبور می کنند را در نظر بگیرند.

 

مرحله 8: مونتاژ Raspberry Pi

 

برای تامین انرژی Smart Mirror خود، از رایانه Raspberry Pi استفاده می کنیم. توصیه می‌کنیم کل کیت را بردارید تا تمام قطعات و قطعات مختلف مورد نیاز، از جمله یک کیس با اندازه عالی را به دست آورید.

کار را با قرار دادن کارت حافظه در Pi و سپس قرار دادن آن در جعبه پلاستیکی شروع می کنیم. سپس می توانیم کابل برق و کابل HDMI را وصل کنیم. همچنین باید صفحه کلید و ماوس را به اسلات USB وصل کنید.

بعد، برای اولین بار Pi را بوت می کنیم. از ما خواسته می شود که سیستم عامل را "نصب" کنیم، بنابراین به سادگی دستورالعمل های روی صفحه را دنبال می کنیم تا زمانی که Pi بوت شود. سپس چند سوال اساسی مانند Timezone، Wifi و غیره از ما می‌پرسد.

مرحله 9: نصب و سفارشی کردن نرم افزار Magic Mirror

برای اجرای آینه هوشمند، ما از یک نرم افزار رایگان به نام "Magic Mirror" استفاده می کنیم. این به طور خاص برای این طراحی شده است، استفاده از آن بسیار سرگرم کننده است و عالی کار می کند!

مرحله بعدی شامل نصب این نرم افزار بر روی Raspberry Pi ما است که می توانید در این لینک دریافت کنید:
https://magicmirror.builders/

اگر با برنامه نویسی آشنا نیستید، این می تواند بسیار ترسناک به نظر برسد، اما اگر به هیچ وجه اهل کدنویسی نیستید، ساده ترین راه را در ویدیو نشان می دهیم.

مستندات کامل، از جمله صفحه "نصب" که ما در ویدیو استفاده می کنیم، در اینجا یافت می شود:
https://docs.magicmirror.builders/

ما به دنبال بخش "نصب دستی" هستیم (همانطور که در تصاویر بالا نشان داده شده است) و به سادگی یک خط را هر بار در برنامه "Terminal" در Pi کپی/پیست می کنیم.

اساساً این است:

   خط را کپی کنید
   در ترمینال بچسبانید
   'Enter' را فشار دهید
   وقتی کامل شد با خط بعدی تا آخر تکرار کنید.

وقتی تمام شد، برنامه برای اولین بار اجرا می شود و ما آن را در Pi خود باز می کنیم!

سفارشی کردن آینه جادویی شما

بهترین بخش در مورد نرم افزار Magic Mirror این است که به شما امکان شخصی سازی آن را می دهد. راه اندازی پیش فرض دارای چیزهای اساسی مانند تقویم، ساعت، آب و هوا و غیره است، اما این تازه شروع است. اسناد به شما نشان می دهد که چگونه "ماژول" را اضافه کنید تا بتوانید کل دنیای سفارشی سازی را کشف کنید.

مرحله 11: مونتاژ نهایی و مسیریابی کابل

 

در نهایت، آخرین مرحله این است که همه کابل ها را به درستی مسیریابی کنید تا پشت آن زیبا و تمیز باشد. ما از ترکیبی از تفنگ چسب حرارتی و اتصالات کابل نواری استفاده می‌کنیم تا همه کابل‌ها را محکم به پشت قاب محکم کنیم.

نوار چسب ندارید؟ زیپ‌ها عالی کار می‌کنند، یا حتی مقداری نخ یا نوار چسب به خوبی کار می‌کنند.

همچنین برای دسترسی آسان، پد دکمه را به پشت مانیتور می چسبانیم.

اختیاری - تهویه هوا
اگر قرار است ویدیوهایی را روی Pi اجرا کنید، ممکن است بسیار داغ شود! توصیه می‌کنیم در دو طرف قاب پشتی دریچه‌هایی را با دقت سوراخ کنید تا جریان هوا در پشت ایجاد شود. اگر به سادگی Mirror را فقط با متن اجرا می کنید، نیازی به انجام این کار ندارید.

اختیاری - بریدگی کابل

ما کابل‌هایمان را مستقیماً از دیوار پشت آینه عبور دادیم، اما اگر می‌خواهید آن‌ها را به زیر آینه وصل کنید، می‌توانید یک شکاف کوچک در پایین آن ببرید تا کابل‌ها از آن عبور کنند.

 

آینه های هوشمند فوق العاده سرگرم کننده هستند! ما عاشق ترکیب چنین فناوری با ساخت دستی هستیم، این مانند بهترین های هر دو جهان است. ما زمان زیادی را صرف سفارشی کردن آینه با ماژول‌های مختلف کردیم تا واقعاً آن را برای مورد استفاده خود انتخاب کنیم، و نمی‌توانیم از نتیجه راضی باشیم.

 

 

از تخفیفات ما با خبر شوید


راهنمای خرید


دسترسی آسان


شهرکاشی


شهرکاشی؛ فروشگاه اینترنتی مصارف ساختمانی در غرب تهران


فروشگاه اینترنتی شهرکاشی، فروشگاهی بدون تعطیلی که به صورت 24 ساعت در 7 روز هفته آماده خدمت رسانی به مصرف کنندگان و تولیدکنندگان صعنت ساختمان می باشد.

آدرس:تهران، شهرقدس، خیابان انقلاب،فروشگاه بزرگ شهر کاشی