فونداسیون ساختمان چیست؟

فونداسیون ساختمان چیست؟

فونداسیون ساختمان یکی از حیاتی ترین عناصر هر پروژه است، حتی اگر زمانی که خانه یا سازه کامل می شود قابل مشاهده نیست.


فونداسیون ساختمان چیست؟

 

فونداسیون ساختمان یکی از حیاتی ترین عناصر هر پروژه است، حتی اگر زمانی که خانه یا سازه کامل می شود قابل مشاهده نیست.

فونداسیون به قسمت زیرین سازه اطلاق می شود که برای توزیع یکنواخت وزن ساختمان جدید و ایجاد یک پایه محکم طراحی شده است. بسیار مهم است که نوع فونداسیون و بتن مناسب را - برای نوع خاک و کاربرد - انتخاب کنید، زیرا خطاها می توانند عواقب جدی داشته باشند و حتی یک پروژه تکمیل شده در حال تخریب باشد. نگاهی به ما بیندازید

انواع بتن را راهنمایی کنید و در صورت شک، همیشه از یک متخصص مانند بازرس ساختمان یا مهندس سازه مشاوره بگیرید.
مقررات ساختمانی و فونداسیون

اگر می خواهید یک نتیجه موفقیت آمیز داشته باشید، برای اولین بار درست کردن پایه های ساختمان یا الحاقیه شما حیاتی است. این نه تنها در مورد نوع پایه‌هایی که استفاده می‌کنید، بلکه برای تعدادی از عوامل دیگر مانند فاصله تا مرزها، شرایط زمین، نوع خاک، سازه‌های مجاور، درختان، زهکش‌ها و فاضلاب نیز صدق می‌کند.

مانند هر پروژه ای، از مشاوره و پشتیبانی کارشناسان در همان ابتدا استفاده کنید تا مطمئن شوید که پروژه شما تمام مقررات مربوطه را رعایت می کند و هیچ شوک ناخوشایندی در ادامه راه نخواهید داشت.

 

انواع پی در ساختمان سازی

 

ارزش آن را دارد که قبل از تصمیم گیری در مورد نوع فونداسیون ساختمانی، یک بررسی خاک انجام دهید زیرا شرایط زمین نقش مهمی را ایفا می کند. این معمولاً با حفر سوراخ در نقاط مختلف سایت و استفاده از نتایج برای فرض شرایط در سراسر سایت انجام می شود.

فونداسیون ها به طور کلی به دو دسته کم عمق و عمیق تقسیم می شوند. پی های کم عمق رایج ترین نوع مورد استفاده برای ساختمان های کوچک و پروژه های خانگی است. عمق اینها معمولاً کمتر از عرض آنهاست و معمولاً برای فونداسیون پسوند خانه استفاده می شود.

ساختمان‌های تجاری یا مسکونی بلندتر، یا آن‌هایی که در زمین‌های بسیار ضعیف ساخته می‌شوند، به پی‌های عمیق نیاز دارند که بار ساختار را از طریق خاک ضعیف به خاک یا سنگ قوی‌تر زیرین حمل می‌کنند. ما بتن های مناسب برای انواع پی ها را ارائه می دهیم.

 

انواع فونداسیون کم عمق- پایه انفرادی یا پایه ایزوله

 

این نوع فونداسیون که به عنوان پایه یا پایه پد نیز شناخته می شود، برای حمایت از یک ستون استفاده می شود و به شکل مربع، مستطیل یا دایره است. آنها ضخامت یکنواختی دارند و برای حمل و پخش بارهای متمرکز طراحی شده اند. اندازه بر اساس بار و شرایط زمین محاسبه می شود.
پایه ترکیبی

این پایه های بتنی معمولاً مستطیل شکل هستند و دو یا چند ستون را که به قدری نزدیک به هم هستند پشتیبانی می کنند که پایه های جداگانه آنها روی هم قرار می گیرند.
فونداسیون نواری

پایه نواری برای دیوارهای باربر از جمله پایه برای الحاقات و باغچه ها و پی خانه ها استفاده می شود. آنها همچنین برای قرار دادن ردیفی از ستون های با فاصله نزدیک استفاده می شوند. پایه گسترده تر این نوع فونداسیون، وزن را در ناحیه وسیع تری پخش می کند و پایداری بهتری را فراهم می کند.
پایه رافت یا حصیر

پایه قایق یا حصیر، دال بزرگی است که تعدادی ستون و دیوار را نگه می دارد. این نوع فونداسیون در کل محوطه ساختمان پخش می شود و زمانی که فشار خاک کم است یا در جایی که ستون ها و دیوارها به قدری نزدیک هستند که تک تک پایه ها مناسب یا مقرون به صرفه نیستند استفاده می شود.

 

 

از تخفیفات ما با خبر شوید


راهنمای خرید


دسترسی آسان


شهرکاشی


شهرکاشی؛ فروشگاه اینترنتی مصارف ساختمانی در غرب تهران


فروشگاه اینترنتی شهرکاشی، فروشگاهی بدون تعطیلی که به صورت 24 ساعت در 7 روز هفته آماده خدمت رسانی به مصرف کنندگان و تولیدکنندگان صعنت ساختمان می باشد.

آدرس:تهران، شهرقدس، خیابان انقلاب،فروشگاه بزرگ شهر کاشی